Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Bebek zıbın seti bebeğiniz için çok önemlidir. Hastaneden çıkış yaparken kullanılmaya başlanılır ve uzun bir süre kullanmaya devam edilir. Zıbın setleri 3’lü, 5’li ve 10’lu gibi farklı büyüklükte setlerden oluşabilir. İçlerinde zıbın, eldiven, şapka, body, çorap, önlük, mendil, battaniye ve tulum gibi parçalar vardır. Peki bebek zıbın setleri nasıl seçilmelidir?

  Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Bu yüzden hangi kumaştan üretildiğine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin cildine zarar vermeyecek, tahriş etmeyecek ve kimyasal içermeyen kumaşlar seçmelisiniz. Biz size pamuk kumaşları önerebiliriz. Organik kumaş kullanılarak tasarlanmış hastane çıkışı setlerini seçmek istiyorsanız, ürünün üzerinde yer alan GOTS sertifikasını kontrol etmelisiniz. Eğer, ürünün üzerinde GOTS simgesi bulunuyorsa organik bir üründür.

  Mevsimine göre set seçimi de çok önemlidir. Yaz mevsiminde terletmeyen ama aynı zamanda vücut ısısının korunacağı bir kumaş seçmelisiniz. Kış mevsiminde ise üşümesini engelleyecek kumaş seçimini yapılmalıdır.

  Bebeğiniz için aldığınız her yeni kıyafeti onun sağlığını göz önüne alarak yıkamanız önem taşır. Çünkü tekstil firmaları kıyafetleri son haline getirirken küflenmemesi için farklı kimyasallar kullanır. Bunun yanı sıra elbiseler depolanma ve nakliye aşamasında çeşitli bakterilere maruz kalabilir. Yeni aldığınız için leke bulunmaz. Bu nedenle yüksek ısıda yıkamanıza gerek yok ama kullandığınız deterjan bebekler için tasarlanmış olan sabun tozu çeşitlerinden biri olmalıdır. Ürünün üzerindeki yıkama talimatlarına uygun yıkadığınızda kıyafetler herhangi bir şekilde bozulmaz. Bebeğinizin sağlığı açısından renk, boya, parfüm içermeyen deterjanları tercih etmeniz gerekir. Bebeklere uygun olarak tasarlanan özel deterjanlar arasından bir ürünü seçebilirsiniz. Seçtiğiniz deterjan bebekler için uygun bir deterjan olduğu halde bebeğinizin cildinde döküntü veya kaşıntı ile karşılaşırsanız doğal sabun kullanmanızda fayda vardır. Yıkama sonrası bebeğinizin çamaşırlarını ılık ütü ile ütüleyebilirsiniz. Pamuk bebek giysilerinin yüksek ısıda ütülenmesi önerilmez.

  Bebektim.com olarak bebeğiniz için size birçok çeşit zıbın seti sunuyoruz. Bebeğinizin sağlığı için kaliteli kumaşlar kullanıyoruz ve size birçok güzel seçenek sunuyoruz. Aradığınız zıbın setlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Sizin kadar bebeğinizin sağlığını biz de düşünüyoruz ve bu doğrultuda size ürünlerimizi sunuyoruz.

  Zıbın


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır